ABD'DE SEÇİM BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR... KÜRESEL PİYASALAR ABD'NİN İSTİHDAM RAPORUNA ODAKLANDI

Küresel piyasalar, ABD başkanlık seçiminden halen kesin bir sonuç alınamamasının neden olduğu belirsizlikle karışık bir seyir izlerken, bugün açıklanacak ABD'nin istihdam raporundaki veriler yatırımcıların odağında bulunuyor. Küresel piyasalar, ABD başkanlık seçiminden hale

ABD'DE SEÇİM BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR... KÜRESEL PİYASALAR ABD'NİN İSTİHDAM RAPORUNA ODAKLANDI

Küresel piyasalar, ABD başkanlık seçiminden halen kesin bir sonuç alınamamasının neden olduğu belirsizlikle karışık bir seyir izlerken, bugün açıklanacak ABD'nin istihdam raporundaki veriler yatırımcıların odağında bulunuyor.

Borsa İstanbul’da yabancı payları en çok artan hisseler 06/11/2020 Borsa İstanbul’da günün öne çıkan şirket haberleri ve tavsiyeleri 06/11/2020

ABD'de seçim sonuçlarına ilişkin belirsizlik devam ederken, oy sayımının tamamlandığı eyaletlerdeki geçici sonuçlara göre, Demokrat aday Joe Biden 264, Cumhuriyetçi aday Donald Trump ise 214 seçici delege sayısına ulaştı. Başkanlık seçimlerinin üzerinden bir gün geçmesine karşın Pensilvanya, Georgia, Kuzey Carolina, Arizona, Nevada ve Alaska'daki oy sayım işlemlerinin devam etmesi nedeniyle seçim sonuçları henüz netlik kazanmadı.

ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerde çok fazla hukuki süreç yönetecekleri ve belki de Yüksek Mahkemeye gidebileceklerini belirtse de New York borsası dün teknoloji hisseleri öncülüğündeki rallisini devam ettirdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1