AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI DERYA YANIK: BU YIL YENİ BİR ÇALIŞMAYI HAYATA GEÇİRİYORUZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Bu yıl yeni bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Okulların açılmasıyla kırsal bölgelerde çocuklarımızın okula devamının sağlanması ve sağlıklı gelişimlerinin desteklenmesi, ailelere ihtiyaç duydukları alanda rehberlik yapılmas

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI DERYA YANIK: BU YIL YENİ BİR ÇALIŞMAYI HAYATA GEÇİRİYORUZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 22 ildeki kırsal bölgelerde okuyan ve sosyal hizmete ihtiyaç duyan çocuklara yönelik çalışmalar için psikolog, psikolojik danışman sosyal çalışmacı ve sosyologlardan oluşan 207 personel görevlendirdi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, çocukların sağlıklı gelişimlerini desteklemek, onları önlenebilir risklerden korumak amacıyla Bakanlık, koruyucu ve önleyici hizmetlere ağırlık veriyor. Koruyucu hizmetler, çocukların ve ailelerin risk durumuna karşı bilinçlendirilmesi ve güçlendirilmesi için yapılan eğitim, sağlık, danışmanlık gibi çalışmalardan oluşuyor. Bu amaçla il müdürlüklerinde oluşturulan mobil ekipler, 81 ilde çocukların ihtiyaçlarını tespit ederek karşılıyor. Mobil ekipler, alan taramaları, çocuklarla mesleki çalışmalar, hane ve okul ziyaretleri ile ailelerin ihtiyacına yönelik rehberlik faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1