AKARYAKITA ZAM GELMESİNİN ARDINDAN PETROL İSTASYONLARINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Akaryakıta bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere çifte zam gelmesinin ardından araç sahipleri, petrol istasyonlarına akın etti. İstasyonların önünde uzun kuyruklar oluşurken, vatandaşlar bu görüntüleri sosyal medyada paylaştılar.

AKARYAKITA ZAM GELMESİNİN ARDINDAN PETROL İSTASYONLARINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Doların TL karşısında değer kazanmasının ardından maliyet artışı nedeniyle akaryakıta bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere çifte zam geldi. Fiyat artışı motorine 41, benzine ise 14 kuruş olarak yansıdı. İstanbul'da benzinin litresi 7,76'dan 7,90'a, motorinin litresi de 7,53 liradan 7,94'e yükseldi.

Akaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu

VATANDAŞLAR PETROL İSTASYONLARINA AKIN ETTİ

Gelen zam haberlerinin ardından vatandaşlar, gece yarısından önce araçlarının deposunu doldurabilmek için akaryakıt istasyonlarına hareket ettiler. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, petrol istasyonlarının önünde uzun kuyrukların oluştuğu ve bu kuyrukların yola kadar devam ederek uzamaya devam ettiği görüldü. Bazı kullanıcılar karştılaştıkları uzun kuyrukların 1 kilometreye kadar uzadığını ifade etti.

Akaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu

MOTORİNİN LİTRE FİYATI BENZİNİ AŞTI

Akaryakıt zamları sonrası motorinin litre fiyatı benzini aştı. Ankara'da benzinin litresi 7,86'dan 8,00'a, motorinin litresi ise 7,62'den 8,03'e çıktı. İstanbul'da ise benzinin litresi 7,76'dan 7,90'a, motorinin litresi de 7,53 liradan 7,94'e yükseldi.

Akaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştuAkaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu Akaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu Akaryakıta zam gelmesinin ardından petrol istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1