ALMAN DEUTSCHE BANK, ABD BAŞKANI TRUMP VE ŞİRKETLERİ İLE ÇALIŞMAYACAĞINI AÇIKLADI

Alman Deutsche Bank kabilinden meydana getirilen açıklamada, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’na meydana getirilen baskının ardından, ABD Başkanı Donald Trump ve namına ilgilendiren firmalar ile çalışmayacağını belirtti. Almanya'nın Frankfurt kenti merkezli Deutsche Bank yetkilil

ALMAN DEUTSCHE BANK, ABD BAŞKANI TRUMP VE ŞİRKETLERİ İLE ÇALIŞMAYACAĞINI AÇIKLADI

Almanya'nın Frankfurt kenti merkezli Deutsche Bank yetkilileri kabilinden meydana getirilen açıklamada, ABD'de 6 Ocak'ta Kongre Binası'na ABD Başkanı Donald Trump destekçileri kabilinden meydana getirilen baskının ardından, gelecekte Trump ve namına ilgili firmalar grubu ile çalışmayacağını tabir etti. Açıklamanın arkası sıra Deutsche Bank Sözcüsü yöneltilen soruları karşılıksız bırakırken, bankanın sonucuna bağlı Donald Trump ve şirketlerinden daha ortak izah gelmedi.

Geçtiğimiz hafta Kongre Binası'nda yaşanmış olan olayların arkası sıra Deutsche Bank ABD Operasyon Başkanı Christiana Riley içtimai iletişim araçları hesabı üstünden icra ettiği açıklamada, "Tüzüğümüzle alım çalım duyuyoruz ve halkın iradesinin korunum edilmesini devam etmek ve barışçıl ortak kuvvet geçişinin gerçekleşmesini bildirmek isteyenlerin yanındayız" ifadelerini kullandı.

Öte taraftan Deutsche Bank, Trump'ın 2 oğlu kabilinden yönetilen Trump firmalar topluluğuna az daha 340 milyon dolar itimat vermesiyle ve firmalar camiasının en ehemmiyetli itimat vereni şekilde biliniyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1