ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM! ÇEYREK ALTIN NE KADAR? GRAM ALTIN...

Son dakika ekonomi haberleri - Gram altın fiyatları yüzde 30'dan fazla düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövize olan talebi azaltacak yeni ekonomi destek paketini açıkladı. Döviz kurlarındaki düşüş altın fiyatlarına yansıdı. Gram altın fiyatları yüzde 30’dan fazla değer kay

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM! ÇEYREK ALTIN NE KADAR? GRAM ALTIN...

Altın fiyatları sert düştü...Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Lirası’nın kıymetini koruyacak ve dövize olan talebi azaltacak yeni ekonomi destek paketini açıkladı. Alınan önlemlerin kamuoyuna duyurulmasının ardından Türk Lirası değer kazanırken, döviz kurlarındaki düşüşün etkisiyle gram altın fiyatı yüzde 30’dan fazla düştü. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından vatandaşların Türk Lirası varlıklarda kalarak döviz getirisi elde etme imkanı sağlayacak yeni bir aracın devreye alınacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kur getirisi Türk Lirası mevduat kazancının üstünde ise aradaki farkın doğrudan vatandaşa ödeneceğini açıkladı.

GRAM ALTIN YÜZDE 30’DAN FAZLA DÜŞTÜ

Türk Lirası varlıklara olan cazibeyi artırarak döviz talebini azaltacak yeni programın duyurulmasıyla birlikte altın fiyatlarında sert düşüş görüldü.

Geçtiğimiz güne 966 liradan başlayan gram altın, 1060 lirayı aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından gram altın bir gün içerisinde yüzde 30’dan fazla değer kaybetti.

GRAM ALTIN NE KADAR? GRAM ALTIN KAÇ TL?

Bugüne 783 liradan başlayan gram altın, düşüşünü ikinci güne taşıdı. Gram altın alış fiyatı 690,15 satış fiyatı 690,30 seviyesinden işlem görüyor. Gram altında gün içerisinde en düşük 638 lira, en yüksek ise 793 lira seviyeleri görüldü.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR? KAÇ TL?

Çeyrek altın fiyatı şu dakikalarda alış 1.662,06 satış 1.700,90 seviyesinde işlem görüyor.

ONS ALTIN GERİLİYOR

Yurt dışı piyasada ise ons altın fiyatı hafta başından bu yana düşüş kaydediyor. Geçtiğimiz güne 1800 dolardan başlayan ons altın, 1789 dolara kadar geri çekildi ve 1794 dolar seviyesinden kapandı.

Bugüne ise 1792 dolardan başlayan ons altın, 1.791 dolardan işlem görüyor. Ons altında gün içerisinde en düşük 1789 dolar, en yüksek ise 1793 dolar seviyeleri görüldü.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2021, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1