AMASYA'DA ÜRETİLEN ANTİBAKTERİYEL TULUMLAR ÇİN'E GÖNDERİLİYOR - EKONOMİ

Amasyalı tekstil firması Çin’den gelen talep üzerine hazır giyim üretimini bırakıp antibakteriyel tulumlar üretmeye başladı. Milyonlarca sipariş alan firma, ürünleri yetişmek için üretim kapasitesi ve çalışan sayısını artırdı..

AMASYA'DA ÜRETİLEN ANTİBAKTERİYEL TULUMLAR ÇİN'E GÖNDERİLİYOR - EKONOMİ

'nın Merzifon ilçesinde bulunan fabrikada üretilen antibakteriyel tulumlar, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele eden Çin'e satılıyor.

Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu hazır giyim firması, yaklaşık 2 hafta önce Çin'den gelen talep üzerine bu alandaki üretimini durdurup antibakteriyel tulum üretmeye başladı. Üretim kapasitesi ve çalışan sayısının artırıldığı fabrikada üretilen tulumlar, tek kullanımlık ve hava geçirmeme özelliğine sahip.

"MİLYON ADETLERDE SİPARİŞLER GELDİ"

İşletme sahibi Şener Şen, kadın giyim üzerine üretim yaptıklarını ancak gelen talep sonrası antibakteriyel tulum üretimine yöneldiklerini söyledi. Aldıkları siparişleri yetiştirebilmek için fabrika çalışanlarının gece gündüz tulum ürettiğini belirten Şen, "Üretime başladıktan sonra milyon adetlerde siparişler geldi. Günlük 5 bin adet üretiyoruz. Gelen siparişler sınırsız. Ürettiğimiz ürünler günlük olarak kargo uçağıyla gidiyor" dedi.

"SU VE HAVA GEÇİRMİYOR"

Kapasitelerini daha da artıracaklarını dile getiren Şen, "Ürünümüz astar, su geçirmez bir ürün, hava da geçirmiyor. Giyildiğinde vücutta hiç açık yer bırakmıyor" diye konuştu.

Amasya'da üretilen antibakteriyel tulumlar Çin'e gönderiliyor Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular
Organize Sanayi Bölgesi, Çin Halk Cumhuriyeti, Amasya, Ekonomi

Kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 23:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı