Amazon Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?

Amazon Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?

Kendi siteleri bulunan bireysel ve kurumsal satıcılar, internet sitelerini Teknik olarak ayakta tutmak ve güvenilir kalabilmelerini sağlamak için öncelikle teknik düzeyde bilgi ve donanım sahibi olmak zorundadır. Bunun için çoğunlukla satış hacmi ne olursa olsun, e-ticaret Sitesi sahibi olan kişi ve firmalar, ayrıca teknik personel ihtiyacı duyarlar. Bunun yanında satış prosedürlerinin eksiksiz ve sorunsuz biçimde sürdürülebilmesi için, ön muhasebe ve lojistik gibi ihtiyaçların da karşılanabiliyor olması gerekir. Elbette buradan bakıldığında e-ticaret sisteminin bazı avantajlarının bu durumda ortadan kalktığı görülebilir. Amazon, öncelikle satış Platformu olarak kendi sistemini kullandırıyor olmasından dolayı, teknik yükümlülüklerinizi ortadan kaldıran bir platformdur. Ürünlerinizi Amazon'un sitesine yükleyerek, buradan satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tabii bu noktada iki türlü satış yöntemi kullanılabilir. Dilerseniz Amazon FBA sistemine dahil olup, sadece ürünlerinizi amazonun deposuna göndererek satışlarınızı yapabileceğiniz gibi, Dropshipping yöntemini de kullanabilir, ürünlerinizi Amazon üzerinde sadece listeleyebilirsiniz. Elbette ikinci yöntem, ürünün sergilenmesi dışındaki bütün faaliyetlerin sizin tarafınızdan yönetilmesi zorunluluğunu ortaya koyar. Amazon FBA eğitimi alarak site üzerinde verimli satışlar yapmayı kolayca öğrenebilirsiniz. Amazon satış eğitimi programları size hem teknoloji boyutunda hem de satış ve pazarlama boyutunda ciddi bir deneyim kazandırır. Alacağınız eğitimle, satış sürecinin büyük kısmını Amazon'a yönlendirebilir, bu sayede siz sadece ürünlerinizin Amazon üzerinde pazarlamasına vakit harcayarak para kazanabilirsiniz.

Amazon’u Kullanmak

E-ticaret kurtları Amazon sistemine çok önceden kayıt yaptırmış ve sistemin avantajlarından yararlanmaya başlamıştır. Ancak bu alanda yeni olup başarılı hamleler yapmak isteyen satıcılar bunun için gerekli eğitim sürecine dâhil olmalıdır. Yani Amazon FBA kullanımı için gerekli olan teknik bilgi dışında internet satış hileleri hakkında da bilgili olmak gerekmektedir. Satıcılar için tam anlamıyla mükemmel bir sistem olan Amazon yurt dışında da kolaylıkla satış yapmayı sağlamaktadır. Türkiye geneline kargo sürecini takip etmeye gerek kalmaksızın hatta kargo ile anlaşmaksızın satış yapabilmek bu e-ticaret zinciri ile mümkündür. Amazon satış eğitimi sayesinde satıcılar tüm satış sürecinin nasıl işleyeceği hakkında daha net bilgi edinmektedir. Ayrıca nasıl üyelik ve satış yapacakları hakkında da bilgilendirilmektedir.

Amazon Sistemi Nasıl Kurulur?

Amazon, aslında satıcıların bilgisayarlarına kurdukları bir yazılımın adıdır. Ayrıca bu şirket, birçok kargo, lojistik ve tedarik firmasıyla anlaşma yapmaktadır. Bu anlaşmaların amacı ise satıcıların hiçbir ekstra işlemle uğraşmamasını sağlamaktır. Onlar sadece bilgisayarlarından mağazalarındaki alışveriş durumunu takip etmekte, azalan stoklarına takviye yapmaktadır. Bu sayede Amazon FBA gerekli tüm kolileme, paketleme, taşıma, teslim etme, iade alma ve değiştirme işlemlerini üstlenmektedir. Yani satıcılar aslında alıcı ile hiç temasa geçmemektedir. Bütün işlemler satıcı için internet üzerinden yürümektedir. Amazon satış eğitimi alarak kendine bu e-ticaret zincirinde yer edinen birçok satıcı, müşterilerine hızlıca ulaşmanın kolaylığını yaşamaktadır.

kaynak : 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul