ASGARİ ÜCRETTE FLAŞ GELİŞME! KRİTİK GÖRÜŞME BAŞLADI! İLK AÇIKLAMA...

Son dakika ekonomi haberleri - Asgari ücret zammı için üçüncü tur görüşmeleri başladı. Asgari ücret görüşmesinde işçi ve işveren asgari ücretle ilgili taleplerini açıklayacak. Toplantı TİSK ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret

ASGARİ ÜCRETTE FLAŞ GELİŞME! KRİTİK GÖRÜŞME BAŞLADI! İLK AÇIKLAMA...

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammında üçüncü tur görüşmeleri başladı. TİSK ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, işçi ve işveren tarafı taleplerini paylaşacak. Asgari ücretin bu hafta belli olması bekleniyor. TİSK Başkanı Akkol, "Bizim için önemli bir süreç. Çok meşaketli bir süreç yönetiliyor. On binlerce satır verileri analiz ediyoruz. Kamu, meslek örgütleri, sivil toplum örgütlerinin tek tek görüşlerini alıyoruz. Bu sene işveren fedakarlık yapsın, kamu destek versin, çalışanların da rızasıyla 3'lü imza arayışındayız. Hızlı bitirmek istiyoruz." dedi.

Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında resmi süreç devam ediyor.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında bugün üçüncü toplantısı yapılıyor.

Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder'in başkanlığındaki toplantıda, Çalışma Genel Müdürlüğü ve TÜİK'ten gelecek veri ve raporlar görüşülecek.

Bu raporların ardından, işçi ve işveren tarafının pazarlık sürecindeki ilk rakamları da telaffuz etmesi bekleniyor.


Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1