ASKERİ BİRLİKLER MİLLİ TEKNOLOJİLERLE KORUNUYOR

Askeri birliklerin çevre güvenliği, Türk savunma sanayisi tarafından geliştirilen milli teknolojilerin kullanıldığı Entegre Ağ Destekli Güvenlik Sistemi ile sağlanıyor. Radar ve askeri elektronik sistemleri geliştiren HAVELSAN Teknoloji Radar Sanayi ve Ticaret AŞ (HTR), ağ destekli

ASKERİ BİRLİKLER MİLLİ TEKNOLOJİLERLE KORUNUYOR

Radar ve askeri elektronik sistemleri geliştiren HAVELSAN Teknoloji Radar Sanayi ve Ticaret AŞ (HTR), ağ destekli güvenlik sistemleriyle de kritik askeri ve sivil tesislerin güvenliğinde görev alıyor.

HTR Yönetim Kurulu Başkanı Macit Arslan, AA muhabirine, şirketin 1990'da Fransız ortaklı olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığının uzun menzilli radar ihtiyacını karşılamak üzere kurulduğunu ve 2001'de HAVELSAN'nın hisselerini almasıyla milli bir şirket haline geldiğini söyledi.

Radar ve kablajla başlayan şirket faaliyetlerinin elektronik kart, altyapı ve ağ güvenlik sistemleriyle genişlediğini anlatan Arslan, bu kapsamda Hava Kuvvetlerinin kullandığı TRS-22XX radarının modernizasyonu ve bakım-işletme faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini, Türkiye'deki NATO radarlarının bakım ve onarımını yaptıklarını ifade etti.

Arslan, farklı şirketlerle iş birliği halinde her türlü radar üretim altyapısına sahip entegre bir tesis olarak üretimler gerçekleştirip, ihtiyaç sahiplerine teslim ettiklerini belirtti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1