AYDIN AYDIN, SİGORTA ŞİRKETİ KURUYOR! YASAL İZİNLER SONRASI FAALİYETE GEÇECEK

Doğan Holding, sigorta şirketi kurmak için girişimlere başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 120 milyon lira sermayeyle kurulacak şirketin, yasal izinlerin ardından faaliyete geçeceği belirtildi.

AYDIN AYDIN, SİGORTA ŞİRKETİ KURUYOR! YASAL İZİNLER SONRASI FAALİYETE GEÇECEK

Doğan Holding, iştiraki Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile sigortacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere Doğan Trend Sigorta A.Ş. unvanlı bir şirket kurulmasına karar verdi.

120 MİLYON TL SERMAYESİ OLACAK

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre holdingin doğrudan bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin yönetim kurulunda sigortacılık alanında faaliyet göstermek üzere Doğan Trend Sigorta A.Ş.'nin 120 milyon TL sermaye ile kuruluşuna teşebbüs edilmesi kararı çıktı.

ŞİRKET YASAL İZİNLERİN ARDINDAN FAALİYETE GEÇECEK

Açıklamada Doğan Trend Sigorta'nın gerekli yasal izinlerin alınmasını takiben faaliyete geçeceği belirtildi. Şirketin sigortacılık faaliyetlerini, dijital bir e-ticaret platformu üzerinden, acenteleri ve iş ortaklıklarıyla birlikte yeni ekonomi trendlerine uygun bir şekilde gerçekleştirmesi hedefinde olduğu açıklandı.

Aydın Aydın, sigorta şirketi kuruyor! Yasal izinler sonrası faaliyete geçecek

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1