BAKAN ALBAYRAK: İHRACATIN HER GEÇEN GÜN GÜÇ KAZANDIĞI YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ

Ekim ayında ülke tarihinin en yüksek aylık ihracat rakamına ulaşıldığını bildiren Bakan Albayrak, "İhracatın her geçen gün güç kazandığı ve cari dengenin sağlandığı yeni bir döneme giriyoruz" dedi.

BAKAN ALBAYRAK: İHRACATIN HER GEÇEN GÜN GÜÇ KAZANDIĞI YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ
Ankara

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ihracatın ekimde yüzde 5,6 artarak 17,3 milyar dolara ulaştığını ve Türkiye tarihinin en yüksek aylık ihracat rakamına ulaşıldığını belirterek, "İhracatın her geçen gün güç kazandığı ve cari dengenin sağlandığı yeni bir döneme giriyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak, Twitter hesabından, ekim ayına ilişkin ihracat verilerini değerlendirdi.

Ekim ayında ihracatımız %5,6 artarak 17,3 milyar dolar oldu. Böylece, ülke tarihimizdeki en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştık. Altın hariç, ihracatın ithalatı karşılama oranı %95,3. İhracatın her geçen gün güç kazandığı ve cari dengenin sağlandığı yeni bir döneme giriyoruz. pic.twitter.com/QUtdOzUSbw

— Berat Albayrak (@BeratAlbayrak) November 2, 2020

Geçen ay ihracatın yüzde 5,6 artarak 17,3 milyar dolar olduğuna işaret eden Albayrak, "Böylece, ülke tarihimizdeki en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştık. Altın hariç ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 95,3. İhracatın her geçen gün güç kazandığı ve cari dengenin sağlandığı yeni bir döneme giriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1