BAKAN DERYA YANIK: 169 MİLYON TL SED ÖDEMESİNİ BUGÜN YAPIYORUZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Sosyal hizmet modellerimizden biri olan SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor. Ailelerimizin çocukları için toplam 169 milyon 165 bin TL SED ödemesini bugün yapıyoruz' dedi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan

BAKAN DERYA YANIK: 169 MİLYON TL SED ÖDEMESİNİ BUGÜN YAPIYORUZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı yazılı açıklamada, çocukların öncelikle aile yanında desteklenmesi ilkesinden hareketle ihtiyaç sahibi ailelere bakanlık tarafından SED yardımı yapıldığını belirtti. Yanık, çocuklar için 1259 TL ödeme yapıldığını belirterek, ödemelerin ise bugün başladığını ve 15 Ağustos'a kadar tamamlanacağını kaydetti.

Bakan Yanık, "Çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri için ailelerinin yanında büyümelerine önem veriyoruz. Ekonomik sebeplerle çocuklarımızın ailelerinden kopmaları yerine ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada topluma sağlıklı bireyler olarak katılabilmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda sosyal hizmet modellerimizden biri olan SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor. Ailelerimizin çocukları için toplam 169 milyon 165 bin TL SED ödemesini bugün yapıyoruz" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1