BAKAN KURUM'DAN PARİS İKLİM ANLAŞMASI AÇIKLAMASI: TÜM SEKTÖRLERDE YATIRIMLARI HAYATA GEÇİRECEĞİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Paris Anlaşması'na taraf olmak sadece bir imza altına almak olmayacak. Tüm sektörlerimizde, tarımımızı, turizmimizi, sanayimizi, sürdürülebilir, döngüsel ekonomi çerçevesinde birçok yatırımlarımızı hayata geçireceğimiz adımlar at

BAKAN KURUM'DAN PARİS İKLİM ANLAŞMASI AÇIKLAMASI: TÜM SEKTÖRLERDE YATIRIMLARI HAYATA GEÇİRECEĞİ

Pre-Cop toplantısı kapsamında Milano'da bulunan Bakan Kurum, Türkiye'nin ulusal katkı beyanı çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) onaylanması beklenen Paris İklim Anlaşmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Anlaşmaya taraf olma sürecini, "Bugüne kolay gelinmedi, gerçekten çok uzun bir müzakere süreci vardı." diyerek özetleyen Kurum, tüm bakanlıklarla toplantılar yaptıklarını ve atılacak adımları hep birlikte istişare ettiklerini, her toplantıda ilgili muhataplarla BM Genel Sekreteri ve diğer ülkelerin bakanlarıyla ve yöneticileriyle görüşmeler yaptıklarını hatırlattı.

Türkiye'nin Ek1 listesinde yer alması nedeniyle iklim finansmanına erişim noktasında bir haksızlığın söz konusu olduğunu dile getiren Kurum, şöyle konuştu:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1