BAKAN NEBATİ SON NOKTAYI KOYDU, BİR DEFAYA MAHSUS OLMAYACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı'nın bir defaya mahsus olduğu yönündeki iddialara son noktayı koydu. Bakan Nebati, "Bir defaya mahsus değil, ne yapacaklarını şaşırdılar" diye tepki gösterdi.

BAKAN NEBATİ SON NOKTAYI KOYDU, BİR DEFAYA MAHSUS OLMAYACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı canlı yayında, ekonomideki gelişmeler ve alınan kararlar, mevduata kur desteği modeli, döviz mevduatlarındaki çözülme sürecine dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

NEREDEN NE UYDURACAKLARINI ŞAŞIRDILAR!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı 'Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı'nın tek seferlik olduğu iddialarına son noktayı koydu. 

Bakan Nebati, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Sosyal medya üzerinden bu tür yalan yanlış propaganda yapanların canına okuyacağız. Diyelim ki döviz hesabınız var, 10 bin dolar. 10 bin dolarınız varsa getir 10 bin dolarını, bugünkü kurdan çevir diyoruz. Bozuyorsunuz dövizinizi, 3 ay sonra 'Ben dövizimi istiyorum' derseniz paranızın karşılığını dolar bazında o günkü fiyatlarla. Nemanız 10 bin dolardan fazlaysa güle güle harcayın, biz size yatırdığınız 10 bin doların garantisini veriyoruz. En kötü senaryoda bile bireyler karlı çıkıyor. Gerçek kişilerin tamamı, kısıtlama olmaksızın yararlanabilecek. Dolarizasyonu aldığımız tedbirlerle en düşük seviyeye indireceğiz. Döviz hesabı olma şartı yok. Bir defaya mahsus bir uygulama da yok. 3 ay kaldınız, sonra sisteme bir daha girmek istediniz, girersiniz. Bir kereye mahsus falan değil. Nerden ne uyduracaklarını şaşırdılar" dedi.

KAYNAK : Haber7

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2021, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1