BAKAN PAKDEMİRLİ, TARIM SİGORTALARINA İLİŞKİN DETAYLARI PAYLAŞTI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2022 yılı için Tarım Sigortaları Havuzu teminat kapsamının genişletildiğini ve prim oranlarında indirim sağlandığını belirtti.

BAKAN PAKDEMİRLİ, TARIM SİGORTALARINA İLİŞKİN DETAYLARI PAYLAŞTI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2022 yılı için Tarım Sigortaları Havuzu teminat kapsamının genişletildiğini ve prim oranlarında indirim sağlandığını belirterek, "Büyükbaş ve küçükbaş hayvan hayat sigortaları prim fiyatlarında yüzde 16, su ürünleri hayat sigortaları prim fiyatlarında yüzde 12 indirim yapılmıştır." ifadesini kullandı.

Pakdemirli, Twitter hesabından, tarım sigortalarına ilişkin detayları paylaştı.

Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan‘ın kararı ile 2022 yılı için Tarım Sigortaları Havuzu teminat kapsamı genişletilmiş olup prim oranlarında indirim sağlanmıştır.

Üreticilerimize hayırlı olsun. pic.twitter.com/mkJuu5ACDY

— Dr. Bekir Pakdemirli (@bekirpakdemirli) December 23, 2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 2022 yılı için Tarım Sigortaları Havuzu teminat kapsamının genişletildiğini ve prim oranlarında indirim sağlandığını belirten Pakdemirli, kararın üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Pakdemirli, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:

"Büyükbaş ve küçükbaş hayvan hayat sigortaları prim fiyatlarında yüzde 16, su ürünleri hayat sigortaları prim fiyatlarında yüzde 12, dolu riski tarife fiyatlarında; buğday, mısır, nohut, mandalina gibi seçili ürünlerde yüzde 5'ten yüzde 15'e varan oranlarda indirim yapılmıştır. Şeker pancarı, kabak (çerezlik) ve sebzelerde (domates, biber, patlıcan) don riski teminat altın alınmıştır. Ayrıca 2022 yılına mahsus olmak üzere Köy Bazlı Kuraklık Verim Sigortası'nda eşik verim değeri yüzde 70'ten yüzde 80'e çıkarılırken toplam prim üzerinden verilen devlet prim desteği oranı ise yüzde 60'tan yüzde 70'e çıkarılmıştır. Destek bizden üretmek sizden."

 

KAYNAK : AA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2021, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1