BAKAN SELÇUK: HEDEFİMİZ, İŞ KULÜPLERİNİN 2021 YILI SONUNA DENLİ 81 İLDE YAYGINLAŞTIRILMASI

Bakan Selçuk, konsantre İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetiyle iş arayanlara güdeleme desteği verdiklerini belirterek, "Hedefimiz, İş Kulüplerinin 2021 yılı sonuna denli 81 ilde yaygınlaştırılması." ifadesini kullandı.

BAKAN SELÇUK: HEDEFİMİZ, İŞ KULÜPLERİNİN 2021 YILI SONUNA DENLİ 81 İLDE YAYGINLAŞTIRILMASI
Ankara

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bağlanmış açıklamasında, Türkiye'de önceki koronavirüs (Kovid-19) olayının görülmesinin peşi sıra milyonlarca çalışana dayanak olduklarını, bununla birlikte İş Kulüplerinde sunulan beniz yüze eğitimi elektronik ortama taşıdıklarını anımsattı.

Yoğunlaştırılmış İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetiyle iş arayanlara güdeleme desteği verdiklerini, kadın, genç, engelli, emektar mahkûm kabil iş gücü piyasasında hususi siyaset müstelzim gruplara müteveccih eğitimlerin sürdüğünü tamlayan Selçuk, "68 ilde 76 birimde çalışkanlık gösteriyoruz. Hedefimiz, İş Kulüplerinin 2021 yılı sonuna derece 81 ilde yaygınlaştırılması." ifadesini kullandı.

İŞKUR kabilinden sunulan konsantre İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti kapsamında iş arayanları iş gücü endüstrisine hazırladıklarını bildiren Selçuk, İş Kulübü eğitimlerinde özgeçmiş hazırlama, kariyer planlaması ve iş görüşmesinde yapılması gerekenleri katılımcılara aktardıklarına değindi.

"Üniversite düzeyindeki devir içi eğitimlere 7 bin 887 mektepli katıldı"

İş Kulüplerinde gerçekleşen eğitimle ilişik ayrıntıları paylaşan Selçuk, şunları kaydetti:

"Beş güne derece düzenlenebilen eğitimlerle katılımcılarımıza kendini ve iş gücü piyasasını tanıma, gövde dili, konuşma teknikleri ve çalıştıran beklentileri kabil mevzularda kuramsal ve tatbik eğitimler veriyoruz. Eğitim içeriklerini, gaye grubun gereksinimi doğrultusunda belirliyoruz. Ayrıca işverenlerimizi de bu öğrenime müdahale ediyoruz. Mülakat simülasyonlarına katılmalarını sağlıyoruz. Grup görüşmesi, ferdî düzentileme ve boydaş danışmanlığı kabil şekilleri kullanarak iştirakçilerin özgüvenini ve motivasyonunu artırıyoruz."

Haziran ayından sene sonuna derece 11 bin 500 ferdin devir içi planlı eğitimlerden şahsen yararlandığının altını çizen Bakan Selçuk, icraat kapsamında yetişek kurumları, avrat konukevleri, bebek dayanak merkezleri, denetimli azatlık müdürlükleri, el eğitimi merkezleri ve taharri memuru polis maşer kuruluşları kabil gurur ve kuruluşlarla teşrikimesai yaptıklarını aktardı.

Selçuk, İş Kulübü faaliyetlerinin yetişek kuruluşlarında da hepsi hızıyla bitmeme ettiğini vurgulayarak, şu ayrıntıları verdi:

"Okullarımızın devir içi öğrenime geçmesiyle kılıç de onlara bu süreçte müstelzim uyumu sağladık. 2020 senesinde darülfünun düzeyinde düzenlediğimiz devir içi eğitimlere 7 bin 887 mektepli katıldı. Bu güçlü süreçte yetkilendirilmiş bulunan ve eğitimlerine bitmeme fail öğrencilerimizin kariyer planlamalarına dayanak olduk."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul