BAKAN VARANK: SAVUNMA SANAYİSİNDE YERLİLİK ORANLARINI YÜZDE 75 SEVİYELERİNE ULAŞTIRDIK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Savunma sanayisinde yüzde 25'lerde olan yerlilik oranlarını yüzde 75 seviyelerine ulaştırmayı başardık. Tabii bu yolculuk daha bitmedi. Savunma sanayisinin kritik sektörlerinde, kritik sistemlerinde yüzde 100 yerliliğe ulaşmayı bazı alanl

BAKAN VARANK: SAVUNMA SANAYİSİNDE YERLİLİK ORANLARINI YÜZDE 75 SEVİYELERİNE ULAŞTIRDIK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, savunma sanayisinde yüzde 25'lerde olan yerlilik oranlarını yüzde 75 seviyelerine ulaştırmayı başardıklarını belirterek, "Tabii bu yolculuk daha bitmedi. Savunma sanayisinin kritik sektörlerinde, kritik sistemlerinde yüzde 100 yerliliğe ulaşmayı bazı alanlarda hedef olarak koyuyoruz." dedi.

Varank, Bilişim Vadisi Konferans Salonu'nda düzenlenen Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneğinin (SAHA İstanbul) 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, vatanın birliği ve dirliği için cansiperane mücadele eden tüm kahramanların Gaziler Günü'nü kutladı.

Bundan sadece 6 yıl önce kurulan SAHA İstanbul'un kısa sürede Türkiye'nin en büyük sanayi kümelenmesi haline geldiğini aktaran Varank, sistemli ve özverili çalışmanın ürünü olan bu gelişimi memnuniyetle takip ettiklerini kaydetti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1