BAKAN VARANK, TACİKİSTAN SANAYİ VE YENİ TEKNOLOJİLER BAKANI KABİR İLE GÖRÜŞTÜ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye ne ise Tacikistan'ın da öyle olmasını istediklerini ve bunun için Türkiye'nin, kendi tecrübelerini paylaşmaya hazır olduğunu belirterek, 'Bu ticaret hacmiyle bunu yapmamız mümkün değil. KEK toplantısında alınan 117 maddelik yol

BAKAN VARANK, TACİKİSTAN SANAYİ VE YENİ TEKNOLOJİLER BAKANI KABİR İLE GÖRÜŞTÜ

Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 11. Dönem Toplantısı dolayısıyla Tacikistan'da bulunan Varank, bu ülkenin Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanı Sherali Kabir ile bir araya geldi.

Bakan Varank, KEK toplantılarının her meselenin detaylı olarak ele alındığı işlevsel mekanizmalar olduğuna dikkati çekerek, son toplantının 2019'da Ankara'da düzenlendiğini ifade etti.

Varank, iki ülkenin liderlerinin ikili ilişkileri her alanda artırma isteklerinin sonucu olarak söz konusu toplantıların faydalı sonuçlanacağına inandığını belirtti.

Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki son 20 yılda, sanayiden teknolojiye, sağlıktan girişimciliğe, tarımdan enerjiye kadar her alanda büyük atılımlar gerçekleştirdiklerini ve büyük yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Varank, şunları kaydetti:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1