BAKAN VARANK, TRİESTE'DEKİ ULUSLARARASI BİLİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, G20 Dijital ve Araştırma Bakanları Toplantıları için geldiği İtalya'nın Trieste kentinde Abdus Salam Uluslararası Teorik Fizik Merkezi'ne (ICTP) ziyarette bulundu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nobel ödüllü fizikçi Abd

BAKAN VARANK, TRİESTE'DEKİ ULUSLARARASI BİLİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nobel ödüllü fizikçi Abdus Salam tarafından 1964'te kurulan Trieste'deki ICTP'yi ziyaret ederek, yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Ziyaretinde Varank'ı ICTP Müdürü Atish Dabholkar karşıladı.

Bakan Varank'a, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Ömer Gücük ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran da eşlik etti.

Dabholkar, Türk heyetine ICTP'de yürütülen çalışmalara ilişkin sunum yaparken, Türkiye ile yeni iş birliklerine hazır olduklarını bildirdi. Baran da İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsüne ilişkin bilgi verdi.

Mandal, Türkiye'nin Ar-Ge ve inovasyon ekosistemiyle TÜBİTAK'ın çalışmalarını anlatırken Kurumun bilim ve teknoloji alanındaki uluslararası iş birliklerine dikkati çekti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1