BAKAN YARDIMCISI KACIR: TEKNOLOJİ HAMLESİNE GÜÇ VERMEYE DEVAM EDİYORUZ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Bakanlık olarak milli teknoloji hamlesi yaklaşımına güç ve katkı vermeye devam ettiklerini bildirdi. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinden (MTOSB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Yardımcısı Kacır, Mersin Model F

BAKAN YARDIMCISI KACIR: TEKNOLOJİ HAMLESİNE GÜÇ VERMEYE DEVAM EDİYORUZ

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinden (MTOSB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Yardımcısı Kacır, Mersin Model Fabrika ve Yenilik Merkezi tanıtım toplantısına katıldı.

Kacır, buradaki konuşmasında, model fabrika ve yenilik merkezlerinin ciddi bir milli sanayi hamlesi olduğunu ifade etti.

Merkezin Mersin'in ticaret ve sanayi hayatına önemli katkı sağlayacağını belirten Kacır, şu değerlendirmede bulundu:

"Son dönemde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak özellikle Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sürdürdüğümüz milli teknoloji hamlesi yaklaşımına güç vermeye, katkı vermeye devam ediyoruz. Türkiye'nin yüksek teknoloji üreten bir ülke olmasını, yüksek teknolojide ürettiğimiz ürünleri rekabetçi şekilde dünyaya ihraç edebilen bir ülke olmamızı sağlamaya gayret ediyoruz. Türkiye, turizmde güçlü, hizmet sektöründe de güçlü bir ülkeyiz ama nihayetinde bir üretim ülkesi."

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1