BAŞKAN ERDOĞAN: 2030 UZAY PROGRAMINI YAKINDA TANITACAĞIZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Uydu Teknolojileri Haftası Özel Oturumu'na videokonferans ile bağlandı. Erdoğan, Türkiye'nin uzaydaki hedefini açıkladı. Erdoğan, 2030 uzay programını yakında tanıtacağını ifade ederek, 'Ülkemizde mikro uydu fırlatma tesisi kuruyoruz&a

BAŞKAN ERDOĞAN: 2030 UZAY PROGRAMINI YAKINDA TANITACAĞIZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Uydu Teknolojileri Haftası Özel Oturumu'na canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin TÜRKSAT 6-A hedefi için tarih verirken, mikro uydu fırlatma çalışmaları ile ilgili detayları paylaştı. Erdoğan, uydu fırlatma tesisi kurulacağını açıkladı.

Türksat 5A uydusu uzaya fırlatıldı: İlk sinyal geldi

"TÜRKİYE 30 ÜLKEDEN BİRİDİR"

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Amerika'dan uzaya gönderilen uydumuzun yolculuğunun başarılı geçmesini, belirlenen tarihte görevine başlamasını temenni ediyorum.

Bir yandan da ekranlarda uydumuzun fırlatılış görüntüsünü izliyoruz. Uzayda bulunan uydularımızdan 3'ü haberleşme üçü de gözlem için bulunuyor

Türkiye uzayda yörünge hakkı bulunan 30 ülkeden biridir. TÜRKSAT 5-A uydumuzla doğu yörüngesindeki haklarımızı 30 yıl boyunca güvence altına alıyoruz.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1