BAŞKAN ERDOĞAN'DAN REFORM AÇIKLAMASI: YAKINDA KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda konuştu. Erdoğan, 'Türkiye pozitif büyüme çizgisinin altına düşmemeyi başarmış bir ülkedir. Yüksek faizle bir yere varamayız. Kur istikrarı, enflasyonla mücadelede önemli bir yer tu

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN REFORM AÇIKLAMASI: YAKINDA KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ

Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, DEİK üyeleri ile toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bütçeye gelen ilave yüklere rağmen, mali disiplinden taviz vermemekte kararlıyız. Gelişmekte olan ülkelerde yüzde 10,7'lik bütçe açığı verildiği bir dönemde, sağladığımız bu başarı takdire şayandır." dedi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Salgın döneminde güçlü sağlık altyapısının yanı sıra ticarette, pazar ve ürün çeşitliliğinin önemini gördük. Salgın dönemi iş dünyamızın önünde yeni fırsat pencereleri açıyor. Türkiye olarak ticaret diplomasisi alanında yeni bir sıçramaya ihtiyaç duyuyoruz.

TÜM ZAMANLARIN İHRACAT REKORUNU KIRDIK

2020 yılının son ayında tüm zamanların ihracat rekorunu kırdık. Başlattığımız ihracatçılarımıza yeşil pasaport uygulamasından şu ana kadar 17 bin 514 iş adamımız faydalandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1