BİTCOİN İÇİN ÖNEMLİ TAHMİN! GİDEREK YÜKSELİYORDU...

Son dakika ekonomi haberleri - Son günlerde girdiği artış trendi dikkatleri tekrar üzerine çeken Bitcoin için uzmanlardan yeni bir tahmin geldi. 66 bin doların üzerine çıktıktan sonra bir miktar geri çekilse de bazı analistler yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

BİTCOİN İÇİN ÖNEMLİ TAHMİN! GİDEREK YÜKSELİYORDU...

Fairlead Strategies’ten Katie Stockton, Bitcoin’in çarşamba günkü rekorunun daha fazla yükselişe kapı açtığı görüşünde. Stockton’a göre Bitcoin, 65 bin dolardaki önceki direncin üzerinde ardışık haftalık kapanışlar görmeyi başarırsa, yüzde 38’lik potansiyel artışla 89.800 doları hedefleyebilir.

Hatırlanacağı gibi Bitcoin’in hızlı yükselişinde ABD’de Bitcoin vadeli işlem kontratlarına dayalı ilk ETF’nin New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlaması belirleyici oldu. Kripto para piyasasındaki pozitif seyrin etkisiyle Bitcoin’in yanı sıra Ethereum’un değeri de 4 bin doların üzerinde seyrediyor.

Hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones’un da enflasyondan korunma aracı olarak kripto para birimlerine işaret etmesi olumlu havayı destekledi. Analistler, ABD’de önümüzdeki dönemde daha fazla Bitcoin vadeli işlem kontratlarına dayalı ETF’nin piyasaya sürülebileceğini düşünüyor.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1