ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN: ÇALIŞMA MEVZUATINI YENİLEMEMİZ LAZIM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 'Bizim çalışma mevzuatımız çok eski. Hem sendikalar kanunumuz hem iş kanunumuz hem de toplu sözleşme kanunumuz. Bütün bu mevzuatı yenilememiz lazım.' dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye İşveren Send

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN: ÇALIŞMA MEVZUATINI YENİLEMEMİZ LAZIM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) MESS Teknoloji Merkezi'nde (MEXT) "İşimizin Yarını" ana temasıyla düzenlediği Ortak Paylaşım Forumu'na katıldı.

Forumun önemini dile getiren Bilgin, "Platformlarda her sorun çözülmez ama bu ortak platform şöyle bir kültür yaratır; birlikte konuşmayı, neyin çözülüp çözülemeyeceğini bilmeyi, onun üzerine tartışmayı ve alternatiflerin olduğunun farkına varmayı sağlar. Bu benim açımdan önemli. Türkiye'nin de buna ihtiyacı var." diye konuştu.

Kovid-19 salgınının dünyada değişim sürecini hızlandırdığına dikkati çeken Bilgin, "Kovid süreci, esnekliği, uzaktan çalışmayı, dijital çalışmayı gündemimize taşıdı. Dolayısıyla bizim çözmemiz gereken yeni sorunlardan biri bu. Bu bizim karşımıza neyi çıkartıyor, buna güvenceyi -sağlık ve emeklilik primi- nasıl sağlayacağız. Yeni bir durumla karşı karşıyayız. Bunların üzerinde durmamız gerekir." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1