CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI DÖVİZİ OLANLARA ÇAĞRI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada dövizi ve yastık altında parası olan kişilere ve kurumlara çağrıda bulunarak 'Bankada, yastık altında, kasasında parası, özellikle de dövizi bulunan bireylere ve kurumla

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI DÖVİZİ OLANLARA ÇAĞRI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde asgari ücret, döviz kurundaki hareketlilik ve stokçulukla mücadele konularının ele alındığı kabine toplantısı sona erdi. 2 saat 15 dakikalık toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dövizi ve yastık altında parası olanlara çağrıda bulundu.

Yeni ekonomi politikasının getirdiği fırsatları değerlendirme çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Bizim karşı çıktığımız ve mücadele ettiğimiz tek şey sömürüdür. Bankada, yastık altında, kasasında parası, özellikle de dövizi bulunan bireylere ve kurumlara çağrı yapmak istiyorum. Herkesi yatırım, istihdam, üretim, ihracat temelleri üzerine inşa ettiğimiz yeni ekonomi politikamızın getirdiği fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. Fiyat ve kur artışlarının yol açtığı dalgalanma bir süre sonra mutlaka duracaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası dövizi olanlara çağrı

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2021, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1