CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, FINDIK ALIMINDA MERAKLARI GİDERDİ: GİRESUN FINDIĞI İÇİN 27 LİRA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında fındık fiyatlarına ilişkin de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre, Giresun kalite fındık için kilogram başına 27 lira, Levant kalite fındık için ise kilo

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, FINDIK ALIMINDA MERAKLARI GİDERDİ: GİRESUN FINDIĞI İÇİN 27 LİRA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN Türk ekranlarında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, özellikle Karadeniz bölgesindeki üreticiler tarafından merakla beklenen fındık alım fiyatlarına ilişkin de bilgilendirmede bulundu.

"GİRESUN FINDIĞI 27 LİRA"

Giresun fındığının 27 liradan alınacağını kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

Buğday'da bakliyata çaya kadar pek çok ürünün alım fiyatlarını açıklamıştık. Ayrıca kuraklık, sel yangın gibi felaketlerde zarar görev çiftçilerimizin zararlarını telafi ediyoruz. Fındık, özellikle Karadeniz Bölgesi'nde çayla birlikte önemli bir geçim kaynağı. TMO 2021 yılı fındık alım fiyatları; Giresun fındığı için 27 lira.

2020 FINDIK FİYATLARI NE KADARDI?

Giresun kalite Kabuklu Fındık; 22,5 TL/kg,

Levant kalite Kabuklu Fındık ; 22,0 TL/kg

"Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre, Giresun kalite fındık için kilogram başına 27 lira, Levant kalite fındık için ise kilogram başına 26,5 liradır."

10:36

"Yüksek randımanlı fındığa en az 1 lira fazla ödeme yapılacaktır. Çiftçilerimize alan bazlı mazot ve gübre desteğini de kilogramda 2 lira olarak veriyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık alımında merakları giderdi: Giresun fındığı için 27 lira

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1