DARBECİ SİSİ HÜKÜMETİNDEN SKANDAL TÜRKİYE AÇIKLAMASI! ORUÇ REİS'TEN RAHATSIZ OLDULAR...

ABD'nin kuklası darbeci Sisi'nin yönettiği Mısır, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yapmayı planladığı sismik araştırmaların, Kahire'nin Münhasır Ekonomik Bölge olarak tanımladığı alanı ihlal etme potansiyeli taşıdığını duyurarak skandal bir açıklama yaptı. Mısır Dı

DARBECİ SİSİ HÜKÜMETİNDEN SKANDAL TÜRKİYE AÇIKLAMASI! ORUÇ REİS'TEN RAHATSIZ OLDULAR...

Mısır Dışişleri Bakanlığı skandal bir açıklama yayınladı. Bakanlık yazılı açıklamasında, Türkiye'nin geçen ay yayımladığı Navtex'in (Yazılı Seyir Uyarı Sitstemi) Mısır'ın egemenlik haklarını ihlal ve saldırı" anlamına geldiği kaydedildi.

AÇIKLAMADA AYRINTI VERİLMEDİ

Açıklamada ayrıntı verilmedi, ancak potansiyel ihlalin, Navtex'in sekizinci maddesinde olduğu vurgulandı. Sismik araştırmalar, doğalgaz arama çalışmalarından önceki hazırlıklardan biri olarak biliniyor.

Türkiye'nin sismik araştırma yapacağını açıklamasından sonra, Türkiye ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Yunanistan arasında, bölgedeki doğalgaz arama çalışmalarıyla ilgili gerilim artmıştı.

ABD'ye bir darbe de Fitch'ten! ASELSAN üretecek! Tamamen yerli ve milli! Yeni kimlik kartlarında kullanılacak... Dünyada çok az tesiste üretiliyor: İlk yerli 'ingot' ile milli üretim başlıyor!

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul