DEV BAL KABAKLARINI SATMAYA KIYAMADI

Dev bal kabaklarını satmaya kıyamadı Adana'da bal kabağı hasadı sürüyor Bal kabağı üreticisi Battal Yavuz: '23 kiloluk 2 dev kabağına bin lira verdiler satmadım' Adana'nın Kozan ilçesinde bal kabağı hasadı sürüyor.

DEV BAL KABAKLARINI SATMAYA KIYAMADI

Dev bal kabaklarını satmaya kıyamadı

Adana'da bal kabağı hasadı sürüyor

Bal kabağı üreticisi Battal Yavuz:

"23 kiloluk 2 dev kabağına bin lira verdiler satmadım"

ADANA - Adana'nın Kozan ilçesinde bal kabağı hasadı sürüyor. Üretici, bin lira teklif edilen 23 kiloluk 2 dev kabağını satmaya kıyamadı.

Kozan ilçesinde vitamin deposu bal kabağının kilogramı 3 liradan satılıyor. Bal kabağı üreticisi Battal Yavuz, 22 kilo 750 gram olan ve 23 kilo 400 gram bal kabaklarına bin lira veren olduğunu ama satmadığını söyledi.

30 dönümlük alanda 100 ton bal kabağı hasadı yaptıklarını belirten Yavuz, "Şuan 10 ton kaldı. 70 kiloluk bal kabağını 2-3 bin liradan sattım. 22 kilo 750 gram olan ve 23 kilo 400 gram olan iki dev bal kabağına bin lira verdiler ama bunları satmadım. Çocukların demir eksikliği için yoğun talep var. Genelde yabancı kültürün insanları talep ediyor. Bizim Türkler yemek için istiyor. Profesörler, hemşireler, doktorlar istiyor ve geliyor. Telefon açıyorlar. Türkiye'nin her yerinde kargo ile kabak istiyorlar. Tarlada 2 liradan liradan verdim şimdi 3 liradan veriyorum. 8 çeşit bal kabağımız var" diye konuştu. Dev bal kabaklarını satmaya kıyamadı Dev bal kabaklarını satmaya kıyamadı Dev bal kabaklarını satmaya kıyamadı Dev bal kabaklarını satmaya kıyamadı

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1