DOLARIN REKOR KIRMASI APPLE'I HAREKETE GEÇİRDİ! RESMİ İNTERNET SİTESİNDEKİ SATIŞLAR DURDURULDU

Doların rekor seviyeye çıkıp daha sonra dalgalanma seyrine girmesi ithal edilen ürünleri de etkilemeye başladı. Teknoloji devi Apple Türkiye, resmi internet sitesinden yaptığı satışları durdurdu. Apple'ın bu hamlesi 'Ürünlere zam gelecek' iddialarını kuvvetlendirdi.

DOLARIN REKOR KIRMASI APPLE'I HAREKETE GEÇİRDİ! RESMİ İNTERNET SİTESİNDEKİ SATIŞLAR DURDURULDU

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı sonrası döviz kurundaki hareketlilik devam ediyor. Özellikle doların TL karşısında gün içinde 2 TL'ye yakın değer kazanmasının ardından çeşitli teknolojik ürünlerdeki fiyat artışı da merak edilmeye başlandı.

SATIŞLAR DURDURULDU

Apple'ın resmi sitesinde iPhone modelleri başta olmak üzere pek çok ürünün satışları akşam saatlerinde durdu. Siteden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, modellerin rengini ve depolama seçeneklerini belirledikten sonra son olaraksepete ekleme kısmında "Gönderim: Şu Anda Mevcut Değil" uyarısıyla karşılaştılar.

Dolarla İlgili Kritik Uyarı: Yükselme Değil, Kırılma Olacak

Doların rekor kırmasından sonra Apple, internet sitesindeki satışlarını durdurduiPhone 13

FİYAT ARTIŞI İDDİASI

Söz konusu uyarı iPhone 13, iPhone 12 ve iPhone 11 ile birlikte şirketin diğer AirPods ve Apple Watch gibi ürünlerinde de kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Bu durumun bir fiyat artışının habercisi olacağı iddia edilirken, Apple'dan ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Vatandaşı Yeni Zamlar Bekliyor! Bu Oran Gerçekleşirse Cepler Fena Yanacak

Doların rekor kırmasından sonra Apple, internet sitesindeki satışlarını durdurduiPhone 13 ProDoların rekor kırmasından sonra Apple, internet sitesindeki satışlarını durdurduiPhone 11Doların rekor kırmasından sonra Apple, internet sitesindeki satışlarını durdurduiPhone 12 Doların rekor kırmasından sonra Apple, internet sitesindeki satışlarını durdurduApple Watch Doların rekor kırması Apple'ı harekete geçirdi! Resmi internet sitesindeki satışlar durduruldu

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1