DÜNYACA ÜNLÜ TEKNOLOJİ FİRMASI TUZLA’DA ÇALIŞACAK PERSONEL ARIYOR

Çinli el telefonu devi Oppo, İstanbul Tuzla’da kuracağı istihsal üssü düşüncesince personel alımına başladığını duyurdu. Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi (TUZKAM) ile kolektif hesaplı icraat ile önceki aşamada alınacak 200 istihsal elemanı düşüncesince şişko

DÜNYACA ÜNLÜ TEKNOLOJİ FİRMASI TUZLA’DA ÇALIŞACAK PERSONEL ARIYOR

Dünyanın en şişman cep telefon üreticilerinden Oppo, istihsal üssünü Tuzla'ya kuruyor. İstanbul’da cilt ve gemicilikle ilişik yatırımlarıyla öne çıkan Tuzla, deminden de Çinli kurnaz telefon devi Oppo’ya ev sahipliği yapacak. Bu ayın böylelikle çalışmalara başlamış olacak üretimlik düşüncesince personel alımına başlandı. Bu kapsamda Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi ile meydana getirilen ortaklık kapsamında geçmiş evrede alınacak 200 istihsal elemanı düşüncesince dolgun iş görüşmesi yapıldı. Koronavirüs salgını zımnında tahsil edilen tedbirler kapsamında Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde meydana gelen ve dü gündüz devam eden dolgun iş görüşmesine kestirmece bin 200 insan katıldı. İki gündüz meydana getirilen iş görüşmeleri kararında 30 insan iş sahibi oldu.

“TUZKAM İLE DAHA FAZLA ADAYA ULAŞMIŞ DURUMDAYIZ”

Oppo Türkiye’nin İnsan Kaynakları Müdürü Gökçe Bulut, “Bizim istihdamımız peyderpey artıyor olacak fakat hanuman kocaoğlan düşüncesince istihsal mensubu adına 200 şahsiyet birlikte istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Bugün de burada istihsal çalışanlarının işe alımlarını yapmak düşüncesince geldik. Yaklaşık 200 şahsiyet birlikte ekiple hanuman ayını açıyor olacağız. Özellikle bu pandemi sürecinde tığ iş görüşmelerimizi online adına gerçekleştiriyoruz. Ama istihsal yanındaki görüşmeleri beniz yüze yapmayı yeğleme ediyoruz. Koşullarımız, şartlarımızı ve kendimizi tanıtabilmek için. Dolayısıyla burada Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi kabilinden bizlere dayanaklık etmek oldular. Böyle birlikte ortam açmış oldular. Bu anlamda iyi birlikte işbirliğimiz oldu. Şu anda hâlâ birlikte tomar adaya nail durumdayız. Bu bizim düşüncesince aşırı sevinçli birlikte süreç. Aynı sürede Türkiye’nin istihdamına ve ekonomisine katkıda bulunabiliyor edinmek ve şahısların bu anlamda evlerine atlatmak götürebiliyor olması bizim düşüncesince değerli” dedi.

İŞ ARAYAN VATANDAŞLAR GÖRÜŞMEDEN MEMNUN

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bütünleyen ve iş görüşmesine mevrut Ferhat Demir, “Şu anda mezunum. İş aramaktaydım. Tuzla Belediyesi Kariyer Ve İstihdam Merkezi’ne uğradım. Oradakiler bana burayı tanım ettiler. Ben de onların referansı ile buraya geldim” dedi.

TUZKAM ile hâlâ ilkin işe giren Sinan Yılmaz, “Böyle birlikte organizasyona sevindim. Şöyle birlikte gidişat var. Ben TUZKAM’a hâlâ ilkin iş başvurusunda bulunup, eğitimler sebebiyle hususi birlikte şirkette birlikte işe başlamıştım. Şimdi işten ayrıldım ve toy birlikte iş imkânı doğurmuşlar. Oppo’ya ve Tuzla Belediyesi’ne teşekkürname ederim” ifadelerini kullandı.

İş aradığını kail öbür birlikte yurttaş ise, “4 senedir. Tuzla’dayım. İş arıyorum. TUZKAM’a toy eşya oldum. İnşallah az buçuk çetin kadar görünüyor fakat gine de umudumuzu kaybetmemiz gerekiyor. Oppo’nun Tuzla’ya gelmesi aşırı şişman şans. Ekonomik anlamda can alıcı olacak. İş alımı bulunduğu düşüncesince de fazlalık birlikte girdisi olacak” sanarak konuştu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul