ESKİ ECB BAŞKANI DRAGHİ UYARDI: EKONOMİLERİ YENİLEMEK İÇİN KULLANIN YOKSA...

Avrupa Merkez Bankası eski Başkanı Mario Draghi, 'Hükümetler koronavirüs nedeniyle dağıttıkları teşvikleri ekonomilerini yenilemek için kullanmalılar. Aksi takdirde yeni bir borç krizi ile karşı karşıya kalacaklar' dedi. Avrupa Merkez Bankası eski Başkanı Mario Draghi, hüküm

ESKİ ECB BAŞKANI DRAGHİ UYARDI: EKONOMİLERİ YENİLEMEK İÇİN KULLANIN YOKSA...

Avrupa Merkez Bankası eski Başkanı Mario Draghi, hükümetleri koronavirüs nedeniyle uygulamaya koydukları devasa teşvikleri ekomnomilerini yenilemek için kullanmaları gerektiğini, aksi takdirde yeni bir borç krizi ile karşı karşıya kalacakları konusunda uyardı.

Ekim ayında görevinden ayrılan Draghi yaptığı açıklamada, hükümetlerin gelecekte koronavirüs ile mücadelenin maliyetini geri ödeyecek olan genç insanlar arasında hayal kırıklığından kaçınmayı sağlayacak "güvenilir" ekonomik politikalara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

İtalya'nın Rimini kentinde konuşan Draghi, "Avrupalı kurumlar, tasarruf sahipleri ve finansal piyasalar, ancak beyeri sermayeye yatırım, kritik altyapı veya araştırma için kullanır iye "iyi borç" bulabilirler. Eğer borç, verimli olmayan alanlarda kullanılır ise, 'kötü borç' olarak görülür, sürdürülebilirlir aşınır. Düşük faiz tek başına sürdürülebilirliği garanti altına alamaz" dedi.

Borsa İstanbul’da günün öne çıkan şirket haberleri ve tavsiyeleri 18/08/2020 Borsa İstanbul’da günlük-haftalık yabancı payları 18/08/2020

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul