FED BAŞKANI POWELL: İYİLEŞME HIZI SON AYLARDA YAVAŞLADI

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonominin Covid-19 pandemisi kaynaklı kriz öncesi düzeylerine dönmesinin biraz zaman alacağını vurguladı ve Covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle, iyileşme hızının son aylarda yavaşladığınına dikkat çekti. ABD Merkez Bankası

FED BAŞKANI POWELL: İYİLEŞME HIZI SON AYLARDA YAVAŞLADI

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonominin Covid-19 pandemisi kaynaklı kriz öncesi düzeylerine dönmesinin biraz zaman alacağını vurguladı ve Covid-19 vakalarındaki artış nedeniyle, iyileşme hızının son aylarda yavaşladığınına dikkat çekti.

Son dakika: Fed faiz kararını açıkladı

Powell, Fed'in on iki günlük para politikası toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, Covid-19 enfeksiyonlarındaki artışın "özellikle endişe verici" olduğunu vurguladı ve ekledi:

"Ekonomi hala büyüyor ancak bu konuda kimsenin rahat hissettiğini söylemem. Genişlemenin ilk beş, altı ayını beklenenden daha iyi atlattık ... Ama bu hastalık oldukça mütevazı olmalıyız. Bu (hastalık) ortadan kalkmadı."

Powell'a göre merkez bankası ve ABD Hazine Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen varlık alımları, krizle birlikte finansal koşulları hafifletti ve ekonomiye destek verdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1