FED KANSAS CİTY BAŞKANI GEORGE: ÇİFT DİPLİ DURGUNLUK OLABİLİR

ABD Merkez Bankası Fed Kansas City Başkanı Esther George, Covid-19'da pandemisindeki yeni artışlar nedeniyle, 'çift dipli bir durgunluk riskinin artmakta olduğu uyarısı yaptı. ABD Merkez Bankası Fed Kansas City Başkanı Esther George, Covid-19'da pandemisindeki yeni artışlar nedeniy

FED KANSAS CİTY BAŞKANI GEORGE: ÇİFT DİPLİ DURGUNLUK OLABİLİR

ABD Merkez Bankası (Fed) Kansas City Başkanı Esther George, Covid-19'da pandemisindeki yeni artışlar nedeniyle, "çift dipli bir durgunluk riskinin artmakta olduğu uyarısı yaptı.

CNBC televizyonunun sorularını yanıtlayan George, ekonomide "önemli bir riskin" göründüğüne dikkat çekti ve sonbahara doğru yaklaşırken nelerin olabileceğinin hala belirsizliğini koruduğunu vurguladı.

George, Covid-19 pandemisindeki gelişmelerin ekonomide yeni bir geri çekilişe neden olup olmayacağının önemli olduğunu vurguladı ve Fed'in gelişmeleri ve nelerin olduğunu yakından izlemeyi sürdüreceğini ekledi.

Yatırımcılar bugün, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın, bu yıl sanal olarak düzenlenen Jackson Hole ekonomik politika sempozyumunda saat 16:10'da başlayacak konuşmasında söyleyeceklerini dikkatle izleyecekler.

Borsa İstanbul’da günlük-haftalık yabancı payları 27/08/2020 Borsa İstanbul’da günün öne çıkan şirket haberleri ve tavsiyeleri 27/08/2020

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1