FINDIK İÇİN SİGORTA BAŞVURU SÜRESİ 10 MART'TA SONA ERİYOR - EKONOMİ

Fındık üreticilerine kritik bir uyarıda bulunan Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, devlet destekli tarım sigortası başvuru süresinin 10 Mart’ta sona ereceğini söyledi..

FINDIK İÇİN SİGORTA BAŞVURU SÜRESİ 10 MART'TA SONA ERİYOR - EKONOMİ

Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta devlet destekli tarım sigortası başvuru süresinin 10 Mart'ta sona ereceğini anımsatarak, üreticilerden zirai don başta olmak üzere diğer doğal afetlere karşı ürünlerini güvence altına almalarını istedi.

"SON PİŞMANLIK FAYDA VERMEZ"

Karan, yaptığı yazılı açıklamada, Nisan ayı sonuna kadar fındıkta oluşabilecek zirai don riskine karşı üreticileri uyardı.

Fındıkta devlet destekli tarım sigortası poliçe başvurusunun 3'te 2'sinin devlet tarafından karşılandığına dikkati çeken Karan, şunları kaydetti:

"Fındık üreticisinin 2014 yılında olduğu gibi büyük bir don afeti ile karşı karşıya kalmayacağının garantisi yok. Çiftçilerimizin ürün kaybını karşılayacak tek sistem olan TARSİM tarım sigortaları ile fındık bahçelerine mutlaka sigorta yaptırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde son pişmanlık fayda vermez. Mağduriyet yaşamamak için son gün beklenilmemelidir."

Fındık için sigorta başvuru süresi 10 Mart'ta sona eriyor
Giresun, Sigorta, Ekonomi

Kaynak: AA

Kaynak: HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 23:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı