FUAT OKTAY: İSTİHDAMI VE İŞÇİMİZİN EMEĞİNİ KORUDUK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Asgari ücret desteği ve kısa çalışma ödeneği gibi araçlarla istihdamı ve işçimizin emeğini koruduk. Asgari ücreti, paydaşların eşit olarak temsil edildiği asgari ücret komisyonunun kararları doğrultusunda, işçimizi enflasyona ezdirme

FUAT OKTAY: İSTİHDAMI VE İŞÇİMİZİN EMEĞİNİ KORUDUK

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen "Ortak Paylaşım Forumu"na video mesajla katılan Oktay, kalkınma ve reform hamlelerine güç veren tüm paydaşları, toplumsal iş birliği paydasında buluşturan forumun hayırlı olmasını diledi.

Oktay, dijital dönüşümün etkisiyle, sosyal güvenlik sistemlerinin sürdürülebilirliği, yeni nesil tasarım, üretim modelleri ve yetkinlik gibi unsurların, tüm dünyada çalışma hayatının önde gelen sınamaları haline geldiğini belirtti.

Kovid-19 salgınıyla artan küresel belirsizlikler, insani krizler ve siyasi çatışmaların üretimi, istihdamı ve sermaye dolaşımını olumsuz yönde etkilemeye devam ettiğini vurgulayan Oktay, "Çalışma hayatını da dönüştüren böyle bir konjonktürde, ilgili tüm paydaşların uzun vadeli iş ve fikir birliği içinde olması, artık bir seçenek olmaktan çıkmış zorunluluk haline gelmiştir." diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1