G20 ÇEVRE BAKANLARI TOPLANTISI NAPOLİ'DE BAŞLADI

G20 ülkeleri Çevre, İklim ve Enerji Bakanları toplantısı, G20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliğinde Napoli kentinde başladı. İtalya Ekolojik Dönüşüm Bakanı Roberto Cingolani, tarihi Palazzo Reale Sarayı'nda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u ve diğer

G20 ÇEVRE BAKANLARI TOPLANTISI NAPOLİ'DE BAŞLADI

G20 ülkelerinden bakanlar ve ilgili kuruluşların temsilcileri, biyoçeşitlilik kaybı ve kirlilik, tarım alanların bozulması, çölleşme, su ve diğer doğal kaynakların sürdürülemez kullanımı konularını konuşmak ve çözüm aramak için Napoli'de bir araya geldi.

Tarihi Palazzo Reale Sarayı'nda (Kraliyet Sarayı) düzenlenen G20 Çevre Bakanları Toplantısının ilk gününde, İtalya Ekolojik Dönüşüm Bakanı Roberto Cingolani, üye ülke çevre bakanlarını karşıladı.

İki gün sürecek toplantının açılış konuşmasını ev sahibi Bakan Cingolani yaptı.

Cingolani, çevrenin rolünün hiç bu kadar önemli olmadığına dikkati çekerek, "Bu zirve, yürekli, ortak ve acil küresel eylem gerektiren ve halen de bunu talep eden benzeri görülmemiş koşullarda yapılıyor." dedi.

İklim değişikliğiyle ilgili raporların bilimsel göstergelerini görmezden gelmenin mümkün olmadığını dile getiren Cingolani, "Son aylarda ve günlerde tanık olduğumuz trajik meteorolojik olaylar, iklim sistemimizin ciddi sorunlar yaşadığını gösteriyor." diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2021, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1