G20 DİJİTAL BAKANLARI TOPLANTISI TRİESTE'DE GERÇEKLEŞTİ

G20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliği yaptığı G20 Dijital Bakanları Toplantısı, Trieste kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda Türkiye'yi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç temsil etti. &a

G20 DİJİTAL BAKANLARI TOPLANTISI TRİESTE'DE GERÇEKLEŞTİ

"Ekonomik Toparlanma için Dijital Dönüşüm Oturumu"nda konuşan Bakan Varank, dijital dönüşümün ekonomik dayanıklılığa ulaşmadaki önemini vurguladı.

Dijitalleşmeye olan bağımlılığın artmasının yeni dijital eşitsizliklere ve güvenlik sorunlarına neden olabileceğine işaret eden Varank, "Ülkeler, endüstriler ve toplumlar arasında eşit olarak yayılacak kapsayıcı dijital dönüşümü sağlamak için koordineli ve kapsamlı stratejilere ihtiyacımız var." değerlendirmesinde bulundu.

Varank, sağladıkları istihdam ve GSYH'ye katkılarıyla ekonomilerin bel kemiği olan KOBİ'lerin bu anlamda kilit oyuncular olduğuna dikkati çekti.

"ÖZEL DESTEK PROGRAMLARI TASARLIYORUZ"

KOBİ'lerin büyük firmalara kıyasla sağlıklı bir iş ekosistemine daha fazla bağımlı olduğunu ifade eden Varank, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin dijital çözümleri geliştirmek ve benimsemek için daha fazla kaynak ve yeteneğe ihtiyaç duyduğunu, bu nedenle KOBİ'leri desteklemek gerektiğini anlattı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1