'GAYRİMENKUL VE EMLAK PİYASASINDA İŞLEM SAYISI YÜZDE 70 DÜŞTÜ'

Keypoint Gayrimenkul Kurucusu Tarık Seçkin, gayrimenkul ve emlak piyasasındaki işlem sayısının yüzde 70 oranında düştüğünü söyledi.

'GAYRİMENKUL VE EMLAK PİYASASINDA İŞLEM SAYISI YÜZDE 70 DÜŞTÜ'

Gayrimenkul ve Emlak piyasası sektörü firmalarından Keypoint Gayrimenkul'ün kurucusu Tarık Seçkin ''11 Mart 2020'de Küresel Pandemi olarak ilan edilen Yeni Corona Virüs'ün (COVID-19) hızla yayılması ve artan tedirginlik, hükümetler tarafından virüsle mücadele kapsamında alınması gereken önlemleri beraberinde getirdi. Bu önlemler arasında olan seyahat kısıtlamaları, küresel piyasaları ciddi bir şekilde etkiledi'' dedi.

Gayrimenkul ve emlak sektörünün, küresel bazda en çok etkilenen sektörlerden olmaya aday olduğunu dile getiren Seçkin ''Her ne kadar önümüzdeki süreçte, COVID-19 salgını'nın emlak ve gayrimenkul piyasası üzerinde oluşturacağı etkileri tam olarak öngöremesek de, salgın piyasa üzerindeki sert etkisini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Şu anda gayrimenkul ve emlak piyasasındaki işlem sayısı yüzde 70 oranında düştü. Düşüşün en büyük sebebi toplumun içinde bulunduğu tedirginlikle birlikte değişen ihtiyaç ve öncelikler. Toplumun hem sağlığını hemde parasını aynı anda düşünmek zorunda kalması, sektörü olumsuz yönde etkiledi. Gerek yabancı yatırımcıların, gerekse yerli yatırımcıların önemli bir kısmının, yatırım planlarını ertelediğini görmekteyiz. Bunda değişken faiz ve döviz kurlarının da önemli bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz.'' dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı