GİRESUN'DAKİ SEL FELAKETİ SONRASI TBB HAREKETE GEÇTİ! VATANDAŞLARA KOLAYLIK SAĞLANACAK

Türkiye Bankalar Birliği TBB, Giresun'da meydana gelen sel felakenin bölge ekonomisinde yol açtığı olumsuz etkilere maruz kalan, ödeme imkanları olumsuz etkilenen banka müşterilerinin bankalara olan borçlarının ödenmesinde ve/veya kendilerine finansman olanakları sağlanmasında ger

GİRESUN'DAKİ SEL FELAKETİ SONRASI TBB HAREKETE GEÇTİ! VATANDAŞLARA KOLAYLIK SAĞLANACAK

Türkiye Bankalar Birliği bankalara sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için kolaylık tavsiyesinde bulundu. TBB, "felaketin bölge ekonomisinde yol açtığı olumsuz etkilere maruz kalan, ödeme imkânları olumsuz etkilenen banka müşterilerinin bankalara olan borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde ve/veya kendilerine finansman olanakları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi hususunda Üyelerimize tavsiyede bulunulmuştur" dedi.

Türkiye Bankalar Birliği'nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Giresun ilimizde meydana gelen sel felaketi nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Bölgemize ve ülkemize geçmiş olsun.
Birliğimiz Yönetim Kurulu'nun 24 Ağustos 2020 tarihli toplantısında, afet bölgesinde yaşanan muhtelif sorunların hafifletilmesine katkıda bulunulması, bankacılık hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi ve bölgenin ihtiyaç duyabileceği desteğin sağlanması konuları görüşülmüş, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile eşgüdüm halinde bankalar tarafından alınan önlemler ve yapılan çalışmalar değerlendirilmiştir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul