GÜVENLİ PLAJLAR KENTİ SİNOP'TA DENİZ TURİZMİNE İLGİ ARTIYOR

Türkiye'nin en kuzey ucunda, denizin içine uzanmış bir yarımadada kurulu Sinop'ta, kentin iç limanına bakan bölümde yer alan ve bu özelliği sayesinde, Karadeniz'de boğulma vakalarının en önemli sorumlusu rip akıntısına kapalı olan güvenli plajlara tatilciler yoğun

GÜVENLİ PLAJLAR KENTİ SİNOP'TA DENİZ TURİZMİNE İLGİ ARTIYOR

Sinop'un boğulmalara sebebiyet veren rip akıntısına (çeken akıntı) kapalı güvenli plajları, tatilcilerin uğrak noktası haline geldi. Uzun sahilleri ve temiz denizi ile yaz aylarında binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Sinop'ta, deniz turizmine olan ilgi giderek artıyor.

Tatilcilerin sahillerde yoğunluk oluşturduğu kentte, özellikle iç liman bölümünde yer alan ve rip akıntısına kapalı olan güvenli plajlar, vatandaşlar tarafından tercih ediliyor.

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Metin Süren, AA muhabirine, tarihi ve kültürel mirasa sahip Sinop'un son yıllarda deniz turizmi alanında da yoğun talep gördüğünü söyledi.

Anadolu'nun her tarafından kente gelen tatilcilerin büyük bölümünün deniz turizmini tercih ettiğini anlatan Süren, vatandaşları güvenli plajlarla buluşturma noktasında öneri ve uyarılarının devam ettiğini dile getirdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1