GÜVENLİ TATİLİN ADRESİ TÜRKİYE OLDU!

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, 'Türkiye güvenli tatilin adresi oldu. Bunu gelen yabancı tur operatörlerinden, yabancı ziyaretçilerden, gazetecilerden bire bir dinledim.Türkiye dünyada Kovid-19 salgınına karşı tedbirler anlamında dünyanın en güvenli ülkesi ko

GÜVENLİ TATİLİN ADRESİ TÜRKİYE OLDU!

Yerli ve yabancı misafirlerine "sağlıklı ve keyifli tatil" hizmeti sunmak isteyen turizmciler, Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı kriterlerinden taviz vermiyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı, İçişleri ve Dışişleri bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle başlatılan programa ilgi sürüyor. Belgeyi alan konaklama ve yeme-içme tesisleri ile tur transfer şirketlerinin sayısı her geçen gün artıyor.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın karşısında turizm sektöründe olumsuz etkileri en aza indirmek amacıyla kamu ve özel sektörde güzel bir çalışmaya imza attıklarını belirtti.

İlgili paydaşların girişimleriyle dünyaya örnek olacak Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı'nı hazırladıklarını anlatan Alpaslan, 50 yatak kapasitesinin üstündeki tüm konaklama tesislerine sertifika alma zorunluluğu getirdiklerini söyledi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul