HEDEFLERİNDE PARA İŞLEMİ YAPANLAR VAR! BİR TELEFONLA KREDİ KARTINDAN 40 BİN TL ÇEKTİLER

Dolandırıcıların yeni hedefi, telefonlarından para işlemi yapanlar oldu. PR danışmanı olarak görev yapan Sibel Acar'ı bankanın dosya ve sigorta masraflarını iade edeceği vaadi ile arayan dolandırıcılar, 10 dakika içerisinde kredi kartından 40 bin lira çektiler.

HEDEFLERİNDE PARA İŞLEMİ YAPANLAR VAR! BİR TELEFONLA KREDİ KARTINDAN 40 BİN TL ÇEKTİLER

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dolandırıcıların hedefleri de sık sık değişiyor. Daha önce kendilerini savcı veya polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yapmaya çalışan şahıslar, bu sefer de hedeflerine mobil bankacılık kullananları koydu.

BANKA ÇALIŞANI OLDUKLARINI SÖYLEDİLER

CNN Türk'ten Ceylan Sever ile Engin Özbek'in özel haberine göre PR danışmanı olarak görev yapan Sibel Acar, telefon dolandırıcılarının tuzağına düştü. Kendilerini banka çalışanı olarak tanıtan dolandırıcılar, Sibel Acar' a bankanın yıllardır kendisinden kestiği dosya ve sigorta masraflarını iade edeceklerini söylediler.

YAKLAŞIK 10 DAKİKA SÜRDÜ

Telefon konuşması yaklaşık 10 sürdü. Bu sürede Acar'ın kredi kartından toplamda 40 bin liralık iki ayrı para transferi gerçekleşti. Mobil banka uygulamasına uzaktan bağlanan dolandırıcılar ve güvenlik açığı olduğu ileri sürülen banka hakkında Sibel Acar savcılığa suç duyurusunda bulundu. İstanbul 8. tüketici mahkemesinde de bankaya dava açtı.

Hedeflerinde para işlemi yapanlar var! Bir telefonla kredi kartından 40 bin TL çektiler

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1