HİNDİSTAN'IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ'NDEN FLAŞ TÜRKİYE AÇIKLAMASI: HİNDİSTAN EN BÜYÜK ALICI OLA

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Türkiye'yi Karadeniz'deki doğal gaz keşfinden dolayı tebrik ederek, 'Hindistan olarak doğal gaz talebimiz çok. Eğer Türkiye, net bir şekilde enerji ihracatçısı olursa, Hindistan en büyük alıcı olacaktır.' dedi. Hindistan'ın An

HİNDİSTAN'IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ'NDEN FLAŞ TÜRKİYE AÇIKLAMASI: HİNDİSTAN EN BÜYÜK ALICI OLA

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Türkiye'yi Karadeniz'deki doğal gaz keşfinden dolayı tebrik ederek, "Hindistan olarak doğal gaz talebimiz çok. Eğer Türkiye, net bir şekilde enerji ihracatçısı olursa, Hindistan en büyük alıcı olacaktır." dedi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Interconnected Business Series Türkiye-Hindistan webinarı; DEİK Başkanı Nail Olpak, Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar, Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda, Hindistan İhracat Birliği Federasyonu (FIEO) Bölge Başkanı Israr Mecca, DEİK Türkiye-Hindistan İş Konseyi Başkanı Tevfik Dönmez'in katılımıyla gerçekleşti.

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Panda yaptığı konuşmada, Türkiye ve Hindistan'ın doğal ortak iki ülke olduğunu, iki ülkenin potansiyelini henüz hayata geçiremediğini ifade etti.

Türkiye ve Hindistan'ın nerede ve nasıl hareket etmesi gerektiğini göz önünde bulundurması gerektiğini söyleyen Panda, şöyle devam etti:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul