HSA ENERJİ, JA SOLAR İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

HSA Enerji yeni nesil güneş paneli üretimi için dünyanın önde gelen güneş paneli ve hücre üreticilerinden Şanghay merkezli JA Solar ile bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

HSA ENERJİ, JA SOLAR İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

Manisa’daki tam otomasyona dayalı fotovoltaik panel üretim tesisinde yenilenebilir enerji endüstrisinde faaliyetlerini sürdüren HSA Enerji, JA Solar ile iş birliğine gittiğini açıkladı. 

2021’in üçüncü çeyreğinin başında 11 Busbar M10 teknolojisine sahip Mavi Çam Güneş Panelleri üretimine de başlayan HSA Enerji ile JA Solar arasındaki anlaşma makine seçimi, teknik yerleşim, kalite kontrol planı uygulaması, ham madde tedariği gibi süreçlerde iş birliklerini kapsıyor. Anlaşmaya göre JA Solar, HSA Enerji Manisa fabrikasına hücreler dahil tüm ham maddeleri temin edecek ve üretime geçmeden önce tüm kalite kontrol süreçleri JA Solar kriterlerine göre yapılacak. 2022 yılının ikinci çeyreğinde 500 MW’a çıkartılması planlanan üretim için gerekli tüm AR-GE yatırımları da JA Solar ile birlikte geliştirilecek.

TÜRKİYE’NİN SIFIR KARBON HEDEFİNE DESTEK OLACAK

Şirketler arasındaki iş birliğini değerlendiren HSA Enerji Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Doğan, “Güneş paneli alanında köklü bilgi birikimine sahip öncü bir firma olan, hücre ve güneş paneli teknolojisinde lider JA Solar ile imzaladıkları anlaşma ile Türkiye’deki güneş enerjisi sektörüne önemli ölçüde katkıda bulunacağız ve fotovoltaik panel üretim sektörü için öncü çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

JA Solar Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Xinwei Niu ise HSA Enerji işbirliği sayesinde Türkiye pazarındaki fotovoltaik endüstrisinin gelişmesini desteklemek ve Türkiye’nin 2053 senesindeki net sıfır karbon hedefine ulaşmasına yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2021, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1