İSTANBUL FİNANS VE TEKNOLOJİ ÜSSÜ KURULACAK: FAİZSİZ FİNANS SİSTEMİNİN YERİ GÜÇLENECEK

Uluslararası iyi uygulamalardan yararlanılarak firmalara fırsat eşitliği sağlayan, güvenli bir finansal teknoloji (fintek) ekosisteminin oluşumu desteklenecek. İstanbul Finans Merkezi bünyesinde bir Finans Teknopark kurulacak. Faizsiz finans sisteminin ülke finans sistemindeki yeri güçl

İSTANBUL FİNANS VE TEKNOLOJİ ÜSSÜ KURULACAK: FAİZSİZ FİNANS SİSTEMİNİN YERİ GÜÇLENECEK

Finansal teknoloji (fintek) ekosisteminin Türkiye'de gelişmesine yönelik yol haritası oluşturularak, İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacak.

2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda, gelecek yıl mali piyasalarda yürütülecek faaliyet ve projeler ile bu alandaki hedeflere de yer verildi.

AA muhabirinin programdan yaptığı derlemeye göre, reel sektörün finansman ihtiyacına düşük maliyetle cevap verebilen, farklı nitelikteki finansal araçları güvenilir kurumlar aracılığıyla geniş bir yatırımcı tabanına sunabilen ve İstanbul'un cazip bir küresel finans merkezi olma hedefini destekleyen, kurumsal yapısı güçlü bir finansal sektörün oluşturulması temel amaç olarak belirlendi.

Finansal sektörün reel sektörün finansmanındaki etkinliği artırılacak ve reel sektörün sermaye piyasasından ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gözetimindeki banka dışı finansal kuruluşlardan fon kullanması özendirilecek.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1