İSTANBUL'UN İŞLEK CADDESİNDE ESNAF AYNI DERTTEN MUSTARİP! HEPSİ ÇALIŞTIRACAK ELEMAN ARIYOR

Türkiye'nin en işlek caddeleri arasında yer alan Şişli Halaskargazi Caddesi'ndeki dükkanların hemen hemen hepsi eleman arıyor. Esnaf, bir türlü çalışacak eleman bulamamaktan şikayetçi.

İSTANBUL'UN İŞLEK CADDESİNDE ESNAF AYNI DERTTEN MUSTARİP! HEPSİ ÇALIŞTIRACAK ELEMAN ARIYOR

Koronavirüs salgını iş dünyasında da ciddi değişimlere neden oldu. Salgının da etkisiyle çok sayıda işletme, işçi çıkarma yoluna gitti. Ancak işlerin yeniden düzene girmesinin ardından bu sefer de işçi talebi oluştu. Türkiye'nin ve İstanbul'un işlek caddeleri arasında yer alan Şişli Halaskargazi Caddesi'ndeki çok sayıda dükkan, işçi arayışına girdi ancak çoğu henüz istediği elemanı bulamadı.

ADIM BAŞI İŞ İLANI VAR

Cadde boyunca tüm dükkanlarda iş ilanı olduğu görüldü. Esnaf, iş görüşmesine gelen vatandaşların bazılarının işi kabul ettiğini ancak daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı çalışmak istemediklerini belirtti. Bazı esnaflar da uzun süredir iş başvurusu bile almadıklarını iddia etti.

İLANLA MÜDÜR ARIYORLAR

İlanlar arasında en dikkat çekeni ise "Müdür ve müdür yardımcısı iş ilanı" oldu. Bir mağaza, çalıştırılmak üzere müdür yardımcısı arandığını yazdı. Mağazanın ilanında, "Müdür ve müdür yardımcısı arıyoruz" ifadelerine yer verilerek irtibat numarası bırakıldı.

İstanbul'un işlek caddesine esnaf aynı dertten mustarip! Hepsi çalıştıracak eleman arıyorİstanbul'un işlek caddesine esnaf aynı dertten mustarip! Hepsi çalıştıracak eleman arıyorİstanbul'un işlek caddesine esnaf aynı dertten mustarip! Hepsi çalıştıracak eleman arıyorİstanbul'un işlek caddesine esnaf aynı dertten mustarip! Hepsi çalıştıracak eleman arıyorİstanbul'un işlek caddesine esnaf aynı dertten mustarip! Hepsi çalıştıracak eleman arıyorİstanbul'un işlek caddesine esnaf aynı dertten mustarip! Hepsi çalıştıracak eleman arıyorİstanbul'un işlek caddesinde esnaf aynı dertten mustarip! Hepsi çalıştıracak eleman arıyor İstanbul'un işlek caddesinde esnaf aynı dertten mustarip! Hepsi çalıştıracak eleman arıyor

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1