KAHVEHANELERE AYLIK BİN LİRA DESTEK

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde kaymakamlık belediyesi çeşidinden güneş tacı virüs ile savaşım kapsamında kapanan işyerlerine nakdi deste sağlayamaya bitmeme edecek.

KAHVEHANELERE AYLIK BİN LİRA DESTEK

Gülşehir Belediyesi 2020 senesinde güneş tacı virüs ile uğraş kapsamında kapanan 50 işyerine aylık 750 lira nakdi destek sağlayıp belediyeye ilgilendiren bulunan işyerlerinde çalışkanlık yayınlayan esnaflardan da icar almamıştı. Geçen sene meydana getirilen uygulamayı bu yılda sürdürecek bulunan Gülşehir Belediyesi güneş tacı virüs ile uğraş kapsamında bağlı mevcut kahve işletmelerine aylık bin lira nakdi destek sağlanacağını açıkladı.

Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftçi açıklamasında güneş tacı virüs ile uğraş kapsamında bağlı mevcut kahve işletmelerine bağlı kalmış olduğu müddet içinde aylık bin lira nakdi destek vereceklerini anlatım etti. Çiftçi, “Geçen sene ofis kapanan esnaflarımıza seyyanen 750 lira icar katkısı yapmıştık. Ayrıca şehremaneti kiracısı bulunan esnaflarımızdan da 3 ay süresince icar almamıştık. Gene bu yılda bire müşterek biçimde Gülşehir Belediyesi adına esnafımızın yanındayız. Felsefemiz insanı yaşat ki talih yaşasın. Esnafımız yaşa ki belediyemiz yaşasın. Bu yılda ofis kapanan kahve işletmelerine işyerleri bağlı kalmış olduğu sürece aylık bin lira nakdi iane yapacağız. Yine bire müşterek biçimde şehremaneti kiracılarından 3 ay süresince kiralarını erteleyeceğiz. Mevut kiracılarımıza da icar zammı yapmayacağız. Geçen sene 50 esnafımıza destek olduk. Bu sene elbette ki sabık sene kabilinden değil. Geçen sene erkek berberi ve değişik işletmeler kapanmıştı. Bu sene hemen kahvehaneler kapalı. Eğer apayrı işyerlerinin de kapatılmasına değişmeyen verilirse ki beklemiyoruz hakeza müşterek bilinçlilik fakat olursa hakeza kapanma o esnaflmıza da bire müşterek biçimde destek vereceğiz” halinde konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1