KARAÇİ LİMANI'NDA ÇALIŞACAK RÖMORKÖRLER TÜRKİYE’DEN

Türkiye'den gönderilecek 4 adet römorkör Güney Asya sularında rota çizecek. Römorkörlerin inşa edileceği tersanede çalışmalar başladı. İlk teslimatın bu yılın son çeyreğinde yapılması planlanıyor.

KARAÇİ LİMANI'NDA ÇALIŞACAK RÖMORKÖRLER TÜRKİYE’DEN

Türkiye'nin önde gelen tersanelerinden biri olan Uzmar, Pakistan'ın Karaçi Limanı için 4 adet römorkör inşa edecek. Uzmar, 4 adet yeni inşa RAstar 3200W Sınıfı Terminal Eskort Römorkörleri için Karachi Port Trust, Pakistan ile sözleşmeimzaladı.

“Sadece bir deniz aracı değil uzmanlığımızdır”

Karachi Port Trust Yönetim Kurulu Üyesi Tuğamiral Jamil Akhtar HI ve Uzmar Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ 18 Ağustos'ta video konferans ile üzerinden inşa sözleşmesini imzaladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Altuğ; “Biz sadece deniz aracı, gemi veya römorkör satmıyoruz. Bizim sattığımız en önemli unsurlar; teknik bilgimiz, detay mühendisliği anlayışımız ve standartların ötesinde teknoloji harikası gemiler inşa etme konusundaki uzmanlığımızdır. Satış sonrası hizmetlerimiz de bizi sektörde herkesten bir adım öne taşımaktadır. Tüm dünyada yaşanan içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında bu sözleşmeyi imzalamanın heyecanını ve Karaçi Limanı'ndaki Pakistanlı dostlarımızla yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul