KOOPERATİFTE ÜRETİLEN KARTON BARDAKLARIN GELİRİYLE ENGELLİLER DESTEKLENECEK

Malatya Engelliler Kooperatifi (MEKOOP) ürettiği karton bardakların satışından elde ettiği geliri engellilere aktaracak. MEKOOP Başkanı Naile Altuntaş, AA muhabirine, 19 yaşına kadar sağlıklı bir yaşam sürdüğünü, daha sonra sağlık sorunları nedeniyle doktora gittiğinde kas h

KOOPERATİFTE ÜRETİLEN KARTON BARDAKLARIN GELİRİYLE ENGELLİLER DESTEKLENECEK

MEKOOP Başkanı Naile Altuntaş, AA muhabirine, 19 yaşına kadar sağlıklı bir yaşam sürdüğünü, daha sonra sağlık sorunları nedeniyle doktora gittiğinde kas hastalığı teşhisi konduğunu, ağabeyinin de aynı hastalıkla 20 yıla aşkın süredir mücadele ettiğini söyledi.

Babasının duvar ustası olduğunu ve geçmişte çok maddi sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Altuntaş, geçirdiği zor günler sonrası çeşitli sivil toplum kuruluşlarında engellilerle ilgili projelere katıldığını ve bu kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Ticaret Bakanlığının Kooperatiflerin Desteklenmesi Programını (KOOP-DES) öğrenince engelli kooperatifi kurmak için arkadaşlarıyla kolları sıvadıklarını aktaran Altuntaş, ilk başta kadın kooperatifi olarak başladıklarını, sonrasında ise değişikliğe giderek MEKOOP'u hayata geçirdiklerini ifade etti.

Altuntaş, engellilerin hayatlarına dokunmak istediklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1