KÜRESEL PİYASALAR KARIŞIK BİR SEYİR İZLİYOR: TEŞVİK PAKETLERİ VE SALGIN GELİŞMELERİ ODAK NOKTASINDA

Küresel piyasalar yılın son işlem günlerinde düşük hacimli ve karışık bir seyir izlerken, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ve teşvik paketleri ile ilgili gelişmeler yatırımcıların odağındaki yerini koruyor. Küresel piyasalar yılın son işlem günlerinde düşük hacim

KÜRESEL PİYASALAR KARIŞIK BİR SEYİR İZLİYOR: TEŞVİK PAKETLERİ VE SALGIN GELİŞMELERİ ODAK NOKTASINDA

Küresel piyasalar yılın son işlem günlerinde düşük hacimli ve karışık bir seyir izlerken, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ve teşvik paketleri ile ilgili gelişmeler yatırımcıların odağındaki yerini koruyor.

Borsa İstanbul’da günün öne çıkan şirket haberleri ve tavsiyeleri 30/12/2020

Covid-19 salgınında aşı çalışmaları tüm dünyada yayılmaya devam ederken, mutasyon riski ve virüsün yeni türlerine karşı aşıların etkinliğine ilişkin belirsizlikler piyasalarda alımları sınırlıyor.

ABD'de teşvik paketi ile ilgili gelişmeler ise özellikle pay piyasalarının yönü üzerinde ana belirleyici olmayı sürdürüyor.

ABD'de Covid-19 salgınına yönelik ekonomik destek paketine dair belirsizliğin ortadan kalkmasıyla hafta başından bu yana pozitif bir seyir izleyen New York borsası, nakit desteğini 2 bin dolara çıkarmayı öngören tasarının Senato'ya takılmasıyla dün düşüş kaydetti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1